Jak doceniać kobiety

Jak doceniać kobiety i dlaczego warto to robić?

Kobiety nas inspirują, nakręcają, podniecają, fascynują . Tego typu określenia mógłbym mnożyć, a i tak pewnie nie wystarczyłoby miejsca w tym wpisie. Działanie kobiecej energii ma w naszym życiu kolosalne znaczenie i odczuwamy to zarówno na co dzień jak i na przestrzeni wieków. Czy umiemy zatem tę energię – która jest niewątpliwie ogromnym darem – dostrzegać? Czy możesz powiedzieć, że wiesz jak docenić kobietę?

Jestem ciekaw co byś odpowiedział, gdybym zapytał Cię co czujesz widząc piękną, seksowną kobietę, przechodzącą obok, o idealnych kształtach, z rozwianymi włosami, poruszającą się w subtelny, delikatny, a zarazem zniewalająco uwodzicielski sposób? jak działa ona na twoje zmysły? gdzie koncentrują się uczucia? jak silne one są? Wydają się to być proste pytania, na które – paradoksalnie – wielu z nas nie potrafi odpowiedzieć. Po prostu kobiety nam się podobają i tyle – nie ma w tym większej głębi. Otóż jest i to postaramy się dziś odkryć.

Ciesz się odczuciami, które ona Ci daje

Od dziś bardziej świadomie przeżywaj uczucia, które wywołuje w Tobie kobieta. Gdy będziesz patrzył na piękną niewiastę (może to być znajoma, albo dziewczyna, która Ci się spodoba) zwróć uwagę na reakcje jakie wywołuje w Tobie jej widok (i nie mówię tu tylko o przepływie połowy krwi z organizmu w określone miejsce). Być może poczujesz coś w klatce piersiowej, może to być także brzuch, podbrzusze czy lędźwia. Jeżeli jesteś zdrowym facetem z męską energią, to z pewnością zauważysz, jak zostaje ona ożywiona przez pojawiająca się w pobliżu kobiecość.

Zapytasz pewnie, dlaczego tak ważne jest zauważanie tego, co dzieje się z Tobą na widok kobiety, która Ci się podoba. Może powiesz, że niepotrzebnie dorabiam filozofię do prostych, naturalnych procesów fizjologicznych. Chciałbym żebyś spojrzał na to z perspektywy kobiety. Te fascynujące istoty czują to co Ty czujesz. Jakkolwiek wydaje się to śmieszne, tak po prostu jest. Ich cały świat to uczucia – one nimi żyją, są więc specjalistkami w tej dziedzinie. Kiedy jesteś zestresowany – ona to poczuje, kiedy podekscytowany – będzie o tym wiedziała szybciej niż ty, kiedy podniecony – wierz mi – ona o tym wie. Generalizuję tu dosyć mocno, bo jak wiemy kobiety są różne. Nie zmienia to jednak faktu, że potrafią one w zadziwiający sposób współodczuwać.

Bądź jej wdzięczny

Czas teraz na najlepszą część. Skoro przedstawicielki płci piękniejszej potrafią wyczuwać nasze stany to muszą też one w jakiś sposób na nią oddziaływać. I tak właśnie jest. Jeśli jesteś więc podniecony patrząc na nią, co w takim wypadku ona będzie czuła? – dokładnie, podniecenie. Nie możesz być jednak głodnym seksu maniakiem, który ślini się na jej jędrne piersi i kształtne pośladki; kobiety nie znoszą potrzebujących gości, którzy patrzą na nie jak na kawałek mięsa. Chodzi tu raczej o głębsze spojrzenie na jej kobiecość, seksualność – docenienie jej, uwielbienie i wręcz wdzięczność za sposób w jaki ona na Ciebie działa. Pamiętaj, że ona też jest człowiekiem – ma swoje wspomnienia, uczucia, marzenia – była kiedyś małą dziewczynką, którą pewnie wciąż tam w głębi serca jest.

Kiedy patrzysz na nią z wdzięcznością, z zaciekawieniem, a jednocześnie dajesz jasno do zrozumienia ( czy to werbalnie, czy tym co dzieje się w środku), że ona na Ciebie niesamowicie działa, to to jest przestrzeń, w której będzie się czuła absolutnie kobieco i będzie bardziej niż chętna aby oddać Ci uwielbienie, które od Ciebie otrzymała.

…po raz pierwszy od wielu miesięcy ktoś patrzył na nią nie jak na przedmiot, nie jak na piękną kobietę, lecz w sposób nieuchwytny, jakby przenikał na wskroś jej duszę, jej strach, jej kruchość, jej niezdolność do walki ze światem, nad którym pozornie dominowała, choć tak naprawdę niczego o nim nie wiedziała. – Paolo Coelho, „11 minut”

Patrz na kobietę:

 • Z wdzięcznością za uczucia, które w Tobie wywołuje.
 • Podziwiając i adorując jej kobiecą energię.
 • Wielbiąc jej wewnętrzne piękno, kobiece kształty, seksualność.
 • Pamiętając, że jest istotą ludzką, że była kiedyś małą dziewczynką, że ma uczucia, marzenia, oczekiwania.
 • Jakbyś wiedział o niej coś czego ona nie wie, jakbyś znał jej pragnienia , wiedział co czuje i czego potrzebuje.
 • Jakbyś chciał jej coś dać raczej niż coś od niej otrzymać.

Doceń jej wewnętrzne piękno

To jest naprawdę mocna sprawa, mimo że wszystko rozgrywa się na niezwykle subtelnym poziomie. Dla niej jest to jednak niesamowicie ważne. Jak myślisz – dlaczego one od małego stroją się w sukienki, malują szminką mamy i bawią lalkami barbie? Dlaczego większość z nich w dzieciństwie marzy żeby zostać modelką czy aktorką? Po co – gdy już podrosną – spędzają godziny przed lustrem i katują się dietami? One po prostu chcą się podobać; pragną być podziwiane i adorowane; chcą żeby ktoś zauważył ich wewnętrzne i zewnętrzne piękno. Krzywdzimy je głęboko nie robiąc tego.

Dlatego tak ważne jest nauczenie się rozpoznawania tego w jaki sposób one na nas działają. Tylko tak będziemy mogli być im za to wdzięczni i oddać to na co zasługują, czyli podziw dla ich piękna, energii którą w sobie noszą i uczuć jakie w nas wywołują.

Pragnij jej, ale nie potrzebuj

Jest jednak bardzo ważny warunek aby kobieta czuła się przez  Ciebie naprawdę doceniona – nie możesz jej potrzebować ! Musisz być w porządku ze sobą i swoim życiem i nie traktować jej jako źródła zaspokojenia twoich potrzeb (bezpieczeństwo, seks, akceptacja etc.). Kiedy ona czuje, że nie jest Ci potrzebna i nie jest warunkiem twojego szczęścia, dopiero wtedy może się zrelaksować i przyjąć twoje uwielbienie dla jej kobiecości.

Następnym razem gdy spotkasz kobietę, która Ci się spodoba, zatrzymaj się, zaobserwuj reakcje swojego organizmu, zauważ jak energia w twoim ciele zaczyna się kumulować i jakie daje Ci to niesamowite uczucie, a następnie weź głęboki wdech, rozprowadź tę energię po całym ciele i bądź wdzięczny za dar, który właśnie otrzymałeś. Jednym słowem wdychaj ją i jakby wciągaj do środka. Być może ona także to w jakiś sposób odczuje.To może być na prawdę nakręcające – spróbuj i daj znać jak poszło.

Czy już wiesz jak docenić kobietę i jej niezwykłą naturę?

O kobiecej energii i o tym jak wykorzystywać jej działanie obiecuję napisać w jednym z kolejnych postów. Na razie chciałbym w Was zasiać trochę ciekawości na temat głębszych poziomów relacji z kobietami. Mam nadzieję, że to się udało.

Ciekaw jestem co myślicie na ten temat i jakie są wasze doświadczenia w tej dziedzinie. Interesuje mnie także opinia kobiet w tej kwestii (a jakżeby inaczej). Wszelkie komentarze mile widziane.

PS. Jak widzicie wpisy pojawiają się tu bardzo nieregularnie. Tak też będzie w najbliższej przyszłości jako, że ograniczenia czasowe nie pozwalają mi na razie poświęcić blogowi większej uwagi. Nie chcę też pisać o pierdołach, tylko dostarczać sprawdzone konkrety, które mam nadzieję są w jakiejś mierze wartościowe. Dlatego piszę tylko wtedy, kiedy mam coś ważnego do przekazania.


Opublikowano

w

przez

Komentarze

14 odpowiedzi na „Jak doceniać kobiety i dlaczego warto to robić?”

 1. Awatar Konrad
  Konrad

  Hej.

  Prowadzisz naprawdę ciekawego bloga. Wpis też jest interesujący.Z podobnej tematyki polecam filmiki David’a DeAngelo na youtube:

  http://www.youtube.com/watch?v=wSbFFZcy1UI

  http://www.youtube.com/watch?v=3fFRrqfZgzU&feature=related

  http://www.youtube.com/watch?v=FmkBkjncw6c&feature=related

  Polecam obejrzeć wszystkie części:) Wg mnie bardzo wartościowe i pouczające.

  Myślę, że ciekawie uzupełniają Twój wpis;)

  Dodałem Twój blog do czytnika RSS, więc będe na bierząco ze wpisami i na pewno jeszcze coś skomentuję/napiszę;)

  1. Awatar Mateusz

   Konrad – wielkie dzięki za dobre słowo i linki.

   Słuchałem kilka razy David’a, ale tej serii chyba nie widziałem, więc na pewno obejrzę.

   Komentarze zawsze mile widziane ;) Wpadaj czasem. Pozdrawiam !

 2. Awatar Krystian
  Krystian

  Super wpis, takie podejście rzadko jest przedstawiane.
  Miałem taki okres w swoim życiu, że patrzyłem na kobiety w właśnie ten doceniający ich kobiecość, ich naturę sposób, pełna fascynacja tym, że są, jak są. A ile kobiet się do mnie uśmiechało i mi się przyglądało, nawet zagadywały do mnie nieznajome, co się wcześniej nie zdarzało. Było to dość automatyczne, ale z czasem zanikła ta pasja kobiecością we mnie, a wraz z tym zanikły zainteresowane spojrzenia kobiet.

  Jest to dla mnie ważny wpis, bo przypomniał mi o tym ważnym podejściu do kobiet. Dzięki :)

  1. Awatar Maria

   Panowie ja jestem już babcią ,mimo to nigdy {choć pragnęłam tego} nie uslyszałam od mojego bylego męża;dziękuję,przepraszam,kocham cię;;;;Tłumaczyłam sobie że to były inne czasy….I??? To był mój bląd!!! Bo nie ma żadnego odpowiednika czasowego że kobieta nie powinna czuć się szczęśliwa…… Panowie to od was zależy szczęście kobiet!!!

 3. Awatar Krystian
  Krystian

  Ogółem to wierzę w energetykę człowieka, wysyłanie tej energii i odbieranie na poziomie subtelnym. A emocje to czysta energia i jak mówisz kobiety są perfekcjonistkami w jej odczuwaniu.
  Niektórym to wszystko wydaje się być bujdą z tym odczuwaniem uczuć, energią kobiecą i energią męską, energią seksualną – a to jest coś rzeczywistego (tak, świstak zawija?), według mnie, serio.

 4. Awatar Mateusz

  Krystian, cieszę się, że tekst się przydał.

  Tak jak piszesz, to jest coś o czym często musimy sobie przypominać. Ja też miewam takie okresy, że sprawy życia codziennego tak mnie pochłaniają, że zapominam o świadomym odczuwaniu tej energii… i sporo tracę.

  A niech to będzie nawet bujda, ale co nam to.. my tam swoje wiemy widząc te uśmiechy i spojrzenia ;)

 5. Awatar Damian
  Damian

  Mam dziewczynę… Gdy byłem z nią na weselu chciałem skomepntować pewną parę… zapytałem ją co sądzi o tym chłopaku? odpowiedziała mi że nie jest ładny. Więc i ja wypowiedziałem się na temat tej dziewczyny powiedziałem jej że: jest nawet ładna i że do siebie nie pasują. Po kilku minutach dowiedziałem się co w tedy poczuła, że jest brzydka… rozmawialiśmy jeszcze o tym… mówiłme jej chyba trzy razy, że chciałem tylko skomentować tą parę ale to nic nie pomogło. Pod koniec rozmowy powiedziała mi, że jej nie doceniam. Piszę bo nie wiem w jaki sposób mam ją docenić. Zależy mi na jej szczęściu… Proszę o pomoc…

 6. Awatar Damian
  Damian

  Wiem o co ci chodzi… :) Mi chodziło o jakąś podpowiedz czy wskazówkę w jaki sposób mógłbym ją docenić? Gdy rozmawialiśmy na ten temat to powiedziała, że nie chodzi jej o mówienie, że jest ładna, seksowan… itd…tylko o coś więcej… i ja nie wiem o co jej chodziło… :(. Możesz mi to jakoś wyjaśniś, pomuc jak Jej to okazać? I dzięki za tak szybką odpowiedź. ;)

  1. Awatar Mateusz

   Damian, to jest nauka na całe życie dlatego tak trudno powiedzieć cokolwiek w jednym czy dwóch komentarzach. Tak jak wspomniałem dla kobiet ważne są szczegóły, to jak na nią patrzysz, to jak jej słuchasz, co do niej mówisz, jak to mówisz, jak ją dotykasz… mnóstwo rzeczy które nam często wydają się mało istotne.

   Przyczyn tego, że nie czuje się doceniana może być kilka. Być może jest na Ciebie o coś zła, ale nawet sama sobie tego nie uświadamia. Może też czuć, że nie potrafisz jej wysłuchać, że jej nie pomagasz, że jej nie uwodzisz, zbyt rzadko bywasz romantyczny itp.

   Tak czy inaczej, gdy mówi Ci, że chodzi „o coś więcej” to chce żebyś się domyślił oczywiście co to jest to „co”. Tak to już jest ;).

   Wydaje mi się, że nic nie zastąpi tu rozmowy między Wami. Zwyczajnie możesz powiedzieć coś w stylu: „kochanie, powiedz co mógłbym zrobić abyś czuła się bardziej szczęśliwa i doceniana?”. Rozmawiajcie o swoich oczekiwaniach wobec siebie. Twoich też wobec niej. Niech to nie będzie jednostronne.

 7. Awatar Weronika
  Weronika

  Damian,
  Mnie sie wydaje, ze to przez zazdrośc, ale po co mialbyś kłamac? i mówic, ze ta dziewczyna jest brzydka.. bez sensu.
  'Ładna,ale mam Ciebie’

  Pomoz jej w codziennych obowiazkach(zakupy itp.) wtedy poczuje sie wartosciowa.

  Rzadko przegladam blogi, ale ten jest nawet ciekawy ;)
  pozdrawiam

  1. Awatar Mateusz

   Dzięki, dobrze Cię tu widzieć Weroniko :)

 8. Awatar Damian
  Damian

  Mateusz doceniam, że zechciałeś mi pomuc :) Dziękuję… :)) i tobie Weroniko też :) Mam nadzieję, że wasze rady mi pomogą. Będę odwiedzał co dziennie ten blog. Jeszcze raz… serdeczne… Dziękuję :) Do zobaczenia w kolejnych postach.

 9. Awatar Anka
  Anka

  Przeczytałam ten artykuł, bo zastanawiam się czy nie wymagam zbyt wiele od życia, a głównie od mojego męża. Po przeczytaniu artykułu wiem że nie……. i jestem przekonana że takie artykuły powinny się wyświetlać panom przy otwarciu stronu z aktualnościami sportowymi. Ja jestem w zwiazku małżeńskim od długich lat i wiem że mój mąż ani w małym procencie nie wie na czym polega docenianie i jaką istotą jest kobieta. Duszę się w tym związku, ale nie mam odwagi odejść.

 10. Awatar Evelynn
  Evelynn

  Pocieszające to, że coraz więcej jest świadomych mężczyzn, którzy to rozumieją…wspaniały post:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *